Strukturyzacja drewna.

Wszystko o meblach z drewna sosnowego.
Piotr Morawski
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2013, 16:42
Kontaktowanie:

Strukturyzacja drewna.

Postautor: Piotr Morawski » 03 paź 2014, 9:46

Polecam przeczytać krótką informację na temat strukturyzacji mebli drewnianych.
Strukturyzajca mebli to proces postarzania mebli. Drewno składa się z twardych i miękkich elementów. Te ostatnie w przeciągu kilkudziesięciu lat w sposób naturalny przecierają się. Aby przyspieszyć ten proces i stworzyć mebel postarzony można zastosować strukturyzację- czyli ręczne wyrywanie tych elementów drewna, które w przyszłości naturalnie uległyby wytarciu. Tak obrobione drewno przypomina naturalnie zużycie. Po wykonaniu strukturyzacji mebel należy zakonserwować najlepiej olejowoskiem, który dodatkowo podkreśla usłojenie drewna.

Źródło: http://meblezlitegodrewna.bloog.pl/id,3 ... index.html
Produkcja mebli sosnowych - Made of Wood Group
http://www.zrobionezdrewna.pl
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: aneta_b » 18 paź 2015, 15:26

Bardzo ciekawy artykuł, widziełam, że można jakoś wpływać na wygląd drewna i je postarzać ale nie sądziłam, że tak wygląda ten proces
Tarzbelris22
Posty: 1
Rejestracja: 11 sty 2016, 8:09

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: Tarzbelris22 » 11 sty 2016, 8:11

Ja włąśnie myślałem nad tym żeby sobie jakąś sensowną strukture drewna ogarnać żeby te meble jakoś wyglądały.
_____________
[font=Menlo, Monaco, Consolas, 'Courier New', monospace] Polecam - producent mebli swarzędz
[/font]
Kofi
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2016, 12:23

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: Kofi » 31 sie 2016, 10:22

Mi się bardzo podobają meble patynowane. Ten morski, niebiesko-zielony odcień... A wytarcia i efekt "drewna z odzysku" lubię na podłogach. Są takie panele podłogowe, Sensa, mają sporo wzorów takich postarzanych desek. W sumie nic dziwnego, to modne teraz jest bardzo.
tomek78
Posty: 5
Rejestracja: 05 wrz 2016, 17:06
Kontaktowanie:

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: tomek78 » 12 wrz 2016, 5:36

Ja postarzam to roztworem z amoniakiem i wychodzi naprawdę elegancko.
Postaram się wrzucić jakieś zdjęcia z ostatniej pracy, którą wykonałem na dębie.

Pozdrawiam
Blog o paleniu papierosów: Desmoxan opinie
jandzban
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2016, 13:20
Kontaktowanie:

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: jandzban » 26 wrz 2016, 13:22

masz racje ziomeczku
raukas
Posty: 10
Rejestracja: 22 wrz 2016, 9:52

Re: Strukturyzacja drewna.

Postautor: raukas » 24 kwie 2017, 6:26

Tutaj też fajny artykuł na temat drewinanych rozwiązań dla domu i przede wszystkim jakie panele wybrać : http://podlogi-expona.pl/blog/2017/04/21/drewniana-klasyka-expona-design-wood/ mi bardzo podobają się te rozwiązania, jest to fajna alternatywa dla podłogi jak sobie przeczytasz to będziesz wiedział co wybrać 

Wróć do „Meble sosnowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości