Pielęgnacja mebli tapicerowanych

W jaki sposób pielęgnować, czyścić i dbać o meble drewniane.
Milant
Posty: 3
Rejestracja: 17 lis 2015, 18:50

Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Postautor: Milant » 17 lis 2015, 18:56

Aby obicia naszych foteli, sof i kanap zachowały swoja urodę na długi czas trzeba o nie od czasu do czasu zadbać. Podstawową czynnością, którą powinniśmy wykonywać najczęściej, jest regularne odkurzanie obicia. Rzadziej stosowane, ale równie ważne, jest pranie tapicerki przy pomocy odkurzacza piorącego lub ręcznie, miękką gąbką lub szczotką i szamponem do obić. Pamiętajmy przy tym, żeby nie zmoczyć za nadto obicia, gdyż woda i środki piorące przenikną w głąb obicia, gdzie mogą długo schnąć. Sztruks i welwet można przetrzeć szmatką zwilżona denaturatem lub wodą z amoniakiem. W przypadku wystąpienia zabrudzenia miejscowego, najlepiej zaradzić mu natychmiast. Nadmiar części stałych ściągnąć przy pomocy noża, a płyny przy pomocy bibuły lub miękkiej szmatki. Warto również pamiętać o tym, by czyszczenie zacząć od brzegów plamy w kierunku środka (nigdy odwrotnie).
Blacik
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2016, 8:53

Re: Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Postautor: Blacik » 12 maja 2016, 9:07

Dziękuję (trochę późno, ale wypada) za ten mini-poradnik! Teraz trzeba tylko przekonać jeszcze męża, że warto pomyśleć o czymś więcej, niż odkurzaniu naszych mebli raz na jakiś czas  :D
meblonista
Posty: 34
Rejestracja: 11 paź 2013, 12:40
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Postautor: meblonista » 21 cze 2016, 10:57

Meble tapicerowane, czy to pluszem, materiałem, sztuczną skórą, czy skórą naturalną,
aby każde ładnie wyglądały, trzeba je odkurzać :)
Jeżeli zaplamimy tapicerkę, wówczas najpierw powinniśmy osuszyć plamę,
ponieważ czasami nie zdąży jeszcze wsiąknąć, przez co nie mamy kłopotu.
W przypadku, kiedy plama wsiąknęła i pozostał ślad, najpierw należy spróbować pozbyć się plamy wodą,
jak się nie uda to wodą z szarym mydłem.
Nie czyścimy jednego punktu, tylko np. całe siedzisko.
Jeżeli będziemy czyścili środkami inwazyjnymi, to możemy zniszczyć tapicerkę,
lub mogą wystąpić przebarwienia.
Nowoczesne tkaniny dość łatwo jest wyczyścić samą wodą, posiadają specjalne powłoki,
które niepotrzebnie przez ostre środki możemy usunąć lub zniszczyć tapicerkę.

Sztuczną skórę i skórę naturalną należy odpowiednio nawilżać.
Zanim to nastąpi, trzeba specjalnie do tego przeznaczonymi środkami wyczyścić tapicerkę.
Dopiero w drugim etapie nanieść balsam ochronny, który nie tylko zabezpieczy skórę,
ale również spowoduje, że będzie przyjemniejsza w dotyku, bardziej miękka.
Przed czyszczeniem/konserwowaniem skóry, polecam niewielką ilość środka nanieść na skórę w mało widoczne miejsce
i odczekać np. dzień. Jeżeli nic się nie dzieje, wtedy możemy zająć się całym meblem, nie obawiając się o zniszczenie tapicerki.
Ze środków dostępnych do czyszczenia mogę polecić środki firmy Briston.

Meble tapicerowane, chesterfield, stylowe, nowoczesne, designerskie - http://www.meblonista.pl
meblonista.pl - Wiem czego chcę
Szlomo
Posty: 5
Rejestracja: 28 cze 2016, 11:42
Lokalizacja: Białystok

Re: Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Postautor: Szlomo » 28 cze 2016, 11:56

Bardzo rzeczowo przedmówca opisał wszystko. Konkretnie i w pełni profe4sjonalnie. Od siebie dodam, że co do środków, to lepiej jest nie polecać konkretnych marek, gdyż z tego co się orientuję to dość często zmienia się ich skład.
tomciom_1987
Posty: 8
Rejestracja: 18 lis 2016, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Pielęgnacja mebli tapicerowanych

Postautor: tomciom_1987 » 28 lis 2016, 8:28

Polecam czyszczenie Vanishem. Zrób roztwór woda+proszek. Miej naszykowany odkurzacz, by ściągnąć piankę :)
tomciom_1987

Wróć do „Pielęgnacja mebli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości