Jak czyścić meble woskowane

W jaki sposób pielęgnować, czyścić i dbać o meble drewniane.
Karolina
Posty: 24
Rejestracja: 05 lip 2013, 7:16

Jak czyścić meble woskowane

Postautor: Karolina » 03 paź 2013, 10:17

Meble woskowane naturalnymi woskami na bazie pszczelego miodu są bardzo wrażliwe na wilgoć i wysoką temperaturę, która może rozpuścić warstwę wosku. Piękny wygląd i wyeksponowana struktura słojów drewna niestety jest okupiona funkcjonalnością.

Meble woskowane należy czyścić wyłącznie preparatami przeznaczonymi do tego celu. Najlepsza jest sucha ściereczka, wilgotna może uszkodzić warstwę wosku. Nie należy stawiać na meblach mokrych lub gorących przedmiotów, które mogą spowodować odbarwienie powierzchni.

Podstawową zaletą mebli woskowanych jest łatwość naprawienia uszkodzonej powierzchni. Wystarczy wówczas ponownie zawoskować dany fragment mebla.

Obecnie bardzo popularne stały się olejowoski, które posiadają zalety zwykłych wosków, jednocześnie eliminując ich wady.
Materace M&K Koło foam
www.materacekolo24.pl
Razberyys
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2015, 6:55

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: Razberyys » 23 lip 2015, 6:57

Ja używam pronto do takich mebli i nie ma problemu do tego warto zainwestować w artykuły dekoracyjne - polecam ponieważ nadają fajny klimacik w domu gdzie jest dużo drewnianych mebli , bardzo fajna sprawa z tymi dekoracjami można sobie modnie zrobić i urządzić w pokoju.
Meble_Stalowe
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 13:10
Kontaktowanie:

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: Meble_Stalowe » 05 sie 2015, 13:13

Pronto i szmatka i jazda:)
mariuszJo
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2016, 9:34
Kontaktowanie:

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: mariuszJo » 12 sty 2016, 9:48

jak sądzicie, czy produkty zastępcze z Lidla będą się nadawać do mebli lakierowanych równie dobrze jak oryginalne pronto?
Obrazek
ola80
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2016, 13:27
Lokalizacja: BĘDZIN
Kontaktowanie:

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: ola80 » 31 sty 2016, 12:10

Ciekawe muszę wypróbować.
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: aneta_b » 04 mar 2016, 11:12

Do mebli woskowanych są specjalne mleczka z dodatkiem wosku. Inne preparaty mogą je po prostu zniszczyć i zmatowić.
`Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.`
FraneKC
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: FraneKC » 08 mar 2016, 13:05

Też tak uważam. W wynajmowanym mieszkaniu w jadalni stoi stół woskowany, o który widać, że nie dbano w sposób prawidłowy. Tzn. niby był czyszczony, ale widać, że jego stan się pogarsza - szczeliny stają się coraz szersze a drewno na brzydki, brudnawy odcień.
Wydaje mi się, że winę za to ponoszą właśnie nieprawidłowe środki czyszczące, których używano do pielęgnacji tego mebla.
Zgłębiam budownictwo zgodne z naturą, nie jej przeciwne. Kocham materiały naturalne, a także energię odnawialną. Więcej informacji na ten temat: baza wiedzy firmy http://elve.pl/
Ashley
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2016, 9:09

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: Ashley » 18 mar 2016, 13:49

ja takie meble zawsze czyszczę delikatnym olejkiem do pielęgnacji bo sprayów bałam się używać, w obawie że zniszczą powierzchnię.
KamilW
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2017, 12:12

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: KamilW » 20 lut 2017, 20:25

Polecam artykułu na favore.pl., pojawiają się  bardzo fajna tematy ;)
http://www.favore.pl/baza-wiedzy/
Aneta1980
Posty: 49
Rejestracja: 20 sty 2017, 9:52
Kontaktowanie:

Re: Jak czyścić meble woskowane

Postautor: Aneta1980 » 26 cze 2017, 11:10

Ja też używam raczej delikatnych, naturalnych olejków do pielęgnacji drewna. Pronto jak dla mnie wpływa niekorzystnie na drewno, pomimo jego wyrobionej marki... Sucha ściereczka z odrobiną olejku - tak polecili mi tutaj
Dla osób, które lubią elegancję i wyczucie stylu we wnętrzarstwie http://projectant.pl

Wróć do „Pielęgnacja mebli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości