Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Wszystko o meblach z drewna sosnowego.
rniemiec7
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2015, 10:56

Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: rniemiec7 » 26 cze 2015, 5:53

Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

 

Na pewno wiele osób zastanawia się, czy meble sosnowe, chociaż wykonane z litego drewna są dobrym wyborem na lata. Jak na meble w 100% wykonane z drewna mają bardzo atrakcyjną cenę, ale czy nie kryją się za tym ukryte niedoskonałości tego materiału ?

 

Sprawdźmy.

 

Na początek przyjrzyjmy się właściwościom drewna sosnowego.

Za jego dużą zaletę należy uznać dużą podatność na różnego rodzaju obróbkę mechaniczną, np. struganie, frezowanie czy szlifowanie. Dla klienta ma to ogromne znaczenie, ponieważ bardzo często zachodzi potrzeba wykonania mebli na wymiar, uzyskania nietypowego kształtu. Sosna daje tą możliwość. Drewno sosnowe jest wytrzymałe przy niewielkich obciążeniach, dzięki czemu dobrze spisuje się po przetworzeniu na meble.

Kolejnym plusem jest łatwość impregnowania, a także barwieni. To pozwala na uzyskanie, niemal dowolnego koloru mebli, co ma według mnie często decydujące znaczenie przy wyborze mebli. Pojawiające się różnice w nasyceniu poszczególnych częściach tego drewna dodaje walorów estetycznych. Sęki, które się pojawiają również mają walory dekoracyjne (w pewnych granicach) i urozmaicającą fakturę danej powierzchni.

Jest to również drewno względnie lekkie – meble nie będą zbyt masywne, co pozwoli na częste zmiany aranżacji naszych pomieszczeń.


Dzięki powyższej analizie można łatwo stwierdzić, że drewno sosnowe łączy w sobie estetyczny wygląd, dobre właściwości mechaniczne i fizyczne oraz atrakcyjną cenę. Jest dobrym wyborem przy zakupie mebli drewnianych. Warto się nimi zainteresować!

A poniżej przykładowa kolekcja mebli sosnowych :)

shawkar74
Posty: 1
Rejestracja: 26 cze 2015, 7:30

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: shawkar74 » 26 cze 2015, 7:33

Ja posiadam meblościanki nowoczesne do salonu z sosny i bardzo sobie je hwalę. Moim zdaniem warto.
zartybars
Posty: 1
Rejestracja: 11 sie 2015, 7:04

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: zartybars » 11 sie 2015, 7:06

Ja mam meble sosnowe w swoim domu i nie ma z nimi żadnego problemu bardzo dobrze się prezentują warto je pielęgnować żeby jeszcze bardziej uwydatniały swoje wdzięki.
[font=Menlo, Monaco, Consolas, 'Courier New', monospace] generator pary - polecam
[/font]
OlaF
Posty: 5
Rejestracja: 17 sie 2015, 7:40
Kontaktowanie:

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: OlaF » 17 sie 2015, 7:44

Warto zainwestować we wszystko co jest z drewna.
Tevaferts
Posty: 1
Rejestracja: 25 sie 2015, 6:32

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: Tevaferts » 25 sie 2015, 6:36

Dokładnie ja teraz kupiłem sobie domek drewniany nad stawem i myślę aby go urządzić w stylu drewno, wiecie panele i drewniane meble blaty kuchenne okna już są to tylko odnowić i pielęgnować.
[font=Menlo, Monaco, Consolas, 'Courier New', monospace] odkurzacze centralne
[/font]
Kama
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2015, 15:22

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: Kama » 13 paź 2015, 15:23

ja mam dużo mebli sosnowych w domu i jestem z nich bardzo zadowolona :)
tufas
Posty: 19
Rejestracja: 26 maja 2015, 6:52

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: tufas » 10 gru 2015, 13:44

Ja też nie żałuje, ostatnio sprawiłem sobie przykładowo taką sosnową komódke.
Ekegelen
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2016, 8:42

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: Ekegelen » 05 sty 2016, 8:44

Pewnie że tak :) Ja do tego dołożyłem  solidne panele podłogowe kraków mam nadzieje że taki zestaw starczy mi na lata, a za pewne tak będzie, jak dla mnie inwestuj równiez warto. 
bartos
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:45

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: bartos » 08 lut 2016, 16:55

Przymierzam się do zakupu mebli, ogrodowej altany sosnowej i myślę, że przy zastosowaniu odpowiednich impregnatów, lakierów, zakup mebli sosnowych do ogrodu będzie dobra inwestycją.
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Re: Czy warto zainwestować w meble sosnowe ?

Postautor: aneta_b » 16 lut 2016, 14:53

To chyba dość popularny wybór jeśli chodzi o wykonywanie mebli na zamówienie, ale uważam że jest to dobra decyzja. Miałam w domu rodzinnym wielką sosnową szafę i na prawdę "przeżyła" kilka pokoleń.
`Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.`

Wróć do „Meble sosnowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość