Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Wszystko o meblach z drewna sosnowego.
gruby2004
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2015, 11:34

Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: gruby2004 » 26 kwie 2015, 11:37

Witam , do tej pory malowalem mebli lakierami nitro i wodorozcienczalnymi . Chcialbym zrezygnowac z lakierow nitro jednak wiem ,ze lakiery wodne wyciagaja sloje drewna. Jak tego unikac i stworzyc gladka powierzchnie drewna ? Najlepiej aby produkt ten byl ekologiczny lub aby mozna bylo stosowac farby wodne . Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedz
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: Jarosław » 09 maja 2015, 14:25

Witam.

Ciężko uzyskać gładką powierzchnię malowania (bez widocznej struktury drewna). W przypadku lakierów wodnych, lakierobejcy, wosków i olejowosków nie jest to chyba w ogóle możliwe. Jednak tego typu wybarwienia mają tę zaletę, że wnikają głęboko w strukturę drewna i pracują razem z nim. Drewno pod wpływem zmian wilgotności powietrza rozszerza się i kurczy. Lakiery w 100% kryjące strukturę drewna tworzą gładką i jednolitą warstwę na powierzchni drewna, która nie poddaje się zbyt dobrze rozciąganiu i ściskaniu. Mogą powstawać na powierzchni lakieru drobne pęknięcia i rysy spowodowane pracą drewna.
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
Retyus
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2015, 6:56

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: Retyus » 29 cze 2015, 6:59

Polecam meble prowansalskie poznań warto mieć prowansalskie ponieważ nie mają slojow i są zdecydowanie trwalsze oraz wytrzymałe 
rebinwer13
Posty: 1
Rejestracja: 06 lip 2015, 8:03

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: rebinwer13 » 06 lip 2015, 8:06



Ja kupiłem ostatnio dobre meble sosnowe producent i udało mi się dostać właśnie takie bez słojów. Wyglądają świetnie, więc warto się wysilić żeby uzyskać taki efekt.
Kacper34
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2015, 11:01

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: Kacper34 » 27 paź 2015, 13:50

Niektóre meble wyglądają tak świetnie że trudno byłoby samodzielnie osiągnąć taki efekt. Dlatego zwykle korzystam z gotowych.
MariD
Posty: 3
Rejestracja: 02 sty 2017, 8:37

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: MariD » 02 sty 2017, 8:40

chyba idealnie gładkiej powierzchni bez słojów się nie da, w końcu taka jest struktura, można tylko wygładzić powierzchnię, a do tego moim zdaniem najlepsza jest lakierobejca
juliana
Posty: 35
Rejestracja: 09 wrz 2016, 13:49

Re: Jak uzyskac efekt gladkiego drewna bez slojow

Postautor: juliana » 08 paź 2018, 11:20

chyba idealnie gładkiej powierzchni bez słojów się nie da, w końcu taka jest struktura, można tylko wygładzić powierzchnię, a do tego moim zdaniem najlepsza jest lakierobejca


No i chyba trzeba zaakceptować, że to taki urok drewna po prostu : ). Ale faktycznie, lakierobejca może rzeczywiście tutaj się w pewnym stopniu sprawdzić, tak jak napisał @MariD. Ostatnio ze swoim Lubym robiliśmy siedzenia z palet na balkon i niektóre deski miały nieco sęków. My akurat sięgnęliśmy po taką lakierobejcę: https://www.sadolin.pl/pl/produkt/sadolin-lakierobejca-ekskluzywna i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z rezultatu końcowego.

Wróć do „Meble sosnowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości