Mieszkanie w stylu vintage

Szafki RTV, stoliki i ławy, komody, witryny... Meble w salonie.
tkr
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2017, 13:35

Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: tkr » 09 maja 2019, 8:51

Jestem na etapie remontowania mieszkania i planuje je urządzić w stylu vintage. Może macie jakieś porady jak zorganizować taki wystrój?
gella
Posty: 83
Rejestracja: 06 kwie 2017, 4:25

Re: Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: gella » 09 maja 2019, 11:04

Polecam poszukanie inspiracji na portalach takich jak
homebook
pinterest
ewentualnie villadecor https://www.villadecor.pl/121-krzesla
W sklepie kpisz bardzo wiele dodatków oraz mebli w tym stylu. Jest tam również fajny blog. Z pewnością dobrym rozwiązaniem jest stylizacja nowych rzeczy na stare, jakby były antykami. Czas w tym przypadku działa wyłącznie na korzyść. Mozesz równiez poszukać prawdziwych antyków w antykwariatach czy na allegro Można w taki sposob znaleźć prawdziwe perełki. Pamiętaj jednak, że istotna w stylu vintage jest równowaga. Nie przesadzaj zatem w ilością retro dodatków czy zbytnim stylizowaniem mebli, ścian i podłóg.
bejka
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:46

Re: Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: bejka » 24 cze 2019, 5:59

Fakt inspiracji najlepiej jest szukać w sieci, gdzie jest ich ogromna ilość. Dobre są też blogi, zwłaszcza tych meblowych sklepów. Wiem, bo sama znalazłam na scandicsofa.pl całą masę pomysłów i wszelkich ciekawych rozwiązań i porad. Na początku szło mi wszystko jak po grudzie, a jak poczytałam te ich artykuły nawet się ie obejrzałam a wszystko miałąm już zaplanowane. Na dodatek można w ten sposób kupić od razu pasujące meble.
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: Anastazja_p » 19 wrz 2019, 6:35

Uwielbiam styl vintage :)  Ważne jest to, że meble vintage nie zawsze są drogie i można znaleźć takie perełki, że głowa mała :)Ja od czasu do czasu jeżdżę na targi, abo buszuje w piwnicach znajomych :D Ja remontując swoje mieszkanie w tym stylu postawiłam na fotele obrotowe z lat sześćdziesiątych. Obiłam je tapicerką i wyglądają cudnie :D taka odrębność ma charakter :D 
juliana
Posty: 35
Rejestracja: 09 wrz 2016, 13:49

Re: Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: juliana » 16 sty 2020, 13:05

Ja właśnie jakiś czas temu stałam się posiadaczką mieszkania -> https://www.profbud.info/mieszkania-lodz i zastanawiam się własnie nad tym czy nie urządzić go w takim stylu vintage, bo szczerze to mi się podoba ten pomysł , ale jeszcze nie wiem czy nie będę się niedługo przeprowadzać do domku za miastem, a wtedy te mieszkanie pójdzie pod wynajem i nie wiem czy to jest dobry pomysł, żeby się bawić w takie urządzanie mieszkania skoro będzie wynajmowane czy po prostu iść na łatwiznę i obkupić się w ikea
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Mieszkanie w stylu vintage

Postautor: Anastazja_p » 27 lip 2020, 6:28

Jeśli chcemy zaaranżować mieszkanie w stylu vintage, zacznijmy od poszukania przedmiotów w stylu retro w naszym otoczeniu - może na strychy, w piwnicy albo u dziadków na wsi. Bez wątpienia znajdziemy coś wartego uwagi :) Odrestaurujmy stary przedmiot/mebel i wprowadźmy go do swojej domowej przestrzeni :) 

Wróć do „Meble do salonu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości