Inspiracje

Szafki RTV, stoliki i ławy, komody, witryny... Meble w salonie.
juliana
Posty: 35
Rejestracja: 09 wrz 2016, 13:49

Re: Inspiracje

Postautor: juliana » 12 wrz 2018, 11:45

Ja ostatnio przeglądając różne kinkiety – bo strasznie mi się spodobały i chciałabym właśnie za ich pomocą oświetlić więcej powierzchni domku – trafiłam na takie w stylu loft. Kiedyś chyba bardziej mówiło się o takie estetyce „industrialna”. W każdym razie o takie kinkiety chodzi: https://technodeluxe.pl/lampy-scienne-i-kinkiety/kinkiety-industrialne . I w sumie muszę powiedzieć, że właśnie one zainspirowały mnie do tego, by może w przyszłości poszaleć z tym całym stylem loft – mąż kiedyś słuchał dużo muzyki industrialnej w stylu Nine Inch Nails i Neubauten Einstürzende, więc na pewno go to zainteresuje : P.
bejka
Posty: 32
Rejestracja: 22 wrz 2016, 13:46

Re: Inspiracje

Postautor: bejka » 17 wrz 2018, 7:54

Nie każdemu podoba się taki styl, ale ja bardzo go lubię, a na to oświetlenie chętnie zerknę. Akurat jesteśmy na etapie urządzania nasze sypialni i brakuje nam jeszcze paru drobiazgów. W piątek dotarły z mebledoktór24.pl meble, aj piękne, ale najważniejsze, że super sie śpi na tym łóżku. Bardzo udany zakup.
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Inspiracje

Postautor: Anastazja_p » 26 paź 2018, 7:29

Mam stary stół w domu i miałam go wyrzucić ale znalazłam gdzieś fajny filmik jak przerobić taki drewniany blat na płaskorzeźbę i na górę tylko wystarczy położyć szybę aby znów wyglądał rewelacyjnie. Projekt mam już w połowie zrobiony. I teraz tylko kilka wątpliwości bo:
1. czym pokryć drewno aby było takie "stare" z wyglądu (nie chcę chemią ani lakierem)
2. Jakie szkło? W RK-Glassie jak dzwoniłam to wstępnie dopasowałam  hartowane optiwhite 4mm bo nie będzie zmieniało koloru no i będzie bardziej trwałe. Pytanie czy nie za cienkie?
3. jak zrobić krawędzie (zapomniałam o nich i projekt jest do samego brzegu stołu). Dokleić po bokach vikolem listewki, czy na rogach dać metalowe okucia takie postarzane (a jeśli okucia to skąd je brać?)
Będę wdzięczna za propozycję. Aha rzeźbię sobie małą multiszlifierką z biedronki taką zieloną i trochę mi czasem zostaje taka postrzępiona powierzchnia. Czym to wyszlifować? Papierem ściernym wystarczy?
bartos
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:45

Re: Inspiracje

Postautor: bartos » 21 sty 2019, 15:07

Morze inspiracji jest w internecie, tam szukam. :)
tkr
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2017, 13:35

Re: Inspiracje

Postautor: tkr » 23 kwie 2019, 7:17

Dokłądnie chociaż nie na wszystkie inspiracje trzeba zwracać uwagę. Polecam patrzeć się nie tylko na to co się Wam podoba ale na to co jest praktyczne. Bo meble powinny być nie tylko wygodne ale również latwe w utrzymaniu w czystości. Jest to bardzo wazne dla naszej późniejszej wygody.
Bardzo dobrą tkaniną na obicia krzeseł czy sof jest tkanina sawana: https://meblearkadius.pl/tkanina-sawana-latwa-w-utrzymaniu-w-czystosci/
bardzo wytrzymała
nie mechaci się
oraz nie jest nasiąkliwa
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Inspiracje

Postautor: Anastazja_p » 19 wrz 2019, 6:40

Ja czytam sporo blogów wnętrzarskich. Moim ulubionym jest blog https://www.rkglass.pl chcoiaz mogliby nieco częściej coś wrzucać ;p A tak poza tym to szperam po wielu poradnikach :) najbliższy jest mi styl vinage. Dodatki wpasowujące się w ten styl można wykorzystać właściwie w każdym innym stylu, nawet stylu glamour 

Wróć do „Meble do salonu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości