Jaką tapicerkę wybrać?

Meble tapicerowane. Wszystko co dotyczy tapicerki meblowej. Meble z tapicerką. Pytania i odpowiedzi.
Mucha
Posty: 4
Rejestracja: 07 sie 2016, 17:21

Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: Mucha » 07 sie 2016, 17:30

Czy macie jakieś typy, jaka tapicerka jest najlepsza? Wiadomo każda ma plusy i minusy ale chętnie poznam Wasze zdanie :) Tak na pierwszą myśl wydaje mi się, że najwięcej jest zwolenników skóry, ale to duży koszt...
DomArtStyl
Posty: 3
Rejestracja: 04 paź 2016, 8:10

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: DomArtStyl » 04 paź 2016, 8:42

Witam, co do tkaniny no opcji jest wiele, wiadomo skóra ma swoją wartość cenową, ale i też minusy, o których czasem zapominamy ciesząc oko wrażeniem ekskluzywności.
Warto wiedzieć, że tkaniny zazwyczaj są w kilku grupach materiałowych. Związane jest to z palnością, zmywalnością, jednym słowem praktycznością w użytkowaniu i estetyką.
Pamiętać należy także pamiętać, iż są producenci czy tez dostawcy tkanin z wyższej i niższej półki. Druga grupa cenowa (droższa) może się jakościowo okazać gorsza od pierwszej grupy droższego producenta. Dlatego polecam zawsze kontakt z firmą i prośbę o tzw. próbniki, zazwyczaj odbywa się to płatnie (kwestia 10-25 zł) ale warto w to zainwestować by nie czuć potem rozczarowania.
Pozdrawiam DomArtStyl Producent
Monia95
Posty: 5
Rejestracja: 03 paź 2016, 8:21

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: Monia95 » 05 paź 2016, 11:14

Jeśli Cię stać to polecam tapicerkę skórzaną (prawdziwą skórę, a nie tansze zamienniki).
Tylko musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, to posłuży na lata.
Inspiracji meblowych szukam. ;) Mój blog: Wypadanie włosów
chkool
Posty: 8
Rejestracja: 11 paź 2016, 6:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: chkool » 11 paź 2016, 7:39

Skóra ma taki problem, że przy intensywnym użytkowaniu może się szybko przetrzeć w kilku miejscach. 
Ja osobiście mam tapicerki welurowe na kanapach i krzesłach, bo po prostu są łatwiejsze w utrzymaniu i nie ma ryzyka ich szybkiego przetarcia. Poza tym są wygodniejsze niż skóra, bo się ociepla wraz z resztą otoczenia, nie trzeba czekać, aż przestanie być zimna. 
Meblowy Guru
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2016, 10:02
Kontaktowanie:

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: Meblowy Guru » 09 lut 2017, 18:11

Wszystko zależy od oczekiwań Klienta co do końcowego efektu oraz aranżacji pokoju. Jeśli mebel wypoczynkowy ma znaleźć się w ekskluzywnym salonie klasycznie stylizowanym oraz ma przede wszystkim pokazywać luksus wnętrza to tylko skóra stanie na wysokości zadania.
Natomiast jeśli stawiamy na łatwość w utrzymaniu czystości, dużo niższą cenę narożnika czy kanapy, lub jeśli pokój ma styl "luźniejszy" albo nowoczesny to polecamy materiały choćby z serii easy clean. Produkowane teraz materiały są ze względu na fakturę wcale nie gorsze niż skóra.
O wadach zimnej skóry zimą czy przyklejającej się latem wspomniano wyżej.
Rudzia
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2016, 9:13

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: Rudzia » 21 lut 2017, 11:01

Kiedyś też się nad tym zastanawiałam i pomogli mi na forum Castoramy :) Pewnie już nie znajdę tego wątku, musiałaby sama poszukać. Chodzi mi o takie forum https://www.castorama.pl/forum/wykoncze ... amontowac/ Akurat mam to w zakładce, bo mąż zastanawiał się, jak powinna być zamontowana ościeżnica renowacyjna.
bogdan52
Posty: 45
Rejestracja: 25 lis 2016, 10:18

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: bogdan52 » 27 lut 2017, 12:57

Najlepiej szukać w sklepach z tkanianami typowo obiciowymi. One są bardzo wytrzymałe i specjalnie wzmacniane właśnie po to, żeby wytrzymały jak najdłużej na meblu. Zerknij tutaj http://www.rad-pol.com.pl/oferta/tkaniny/tkaniny-/obiciowe.html Mają wiele ciekawych wzorów i kolorów oraz rózne rodzaje tkanin. Nie wiem, czy szukasz tkaniny wzorzystej, czy gładkiej, wieć sam wybór należy już do Ciebie.
bronek552
Posty: 2
Rejestracja: 02 mar 2017, 20:11

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: bronek552 » 02 mar 2017, 20:25

takich tapicerek jest mnóstwo teraz 
Jacek55
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, 9:32

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: Jacek55 » 10 kwie 2017, 9:59

Tylko tkaniny łatwo czyszczące polecam Persempre. Ze skórami jest jak dla mnie za dużo roboty :D
leszyn3
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:09

Re: Jaką tapicerkę wybrać?

Postautor: leszyn3 » 17 kwie 2017, 18:46

Trochę przesadzasz. Robota niejednokrotnie jest konieczna.
Kto właściwie decyduje, że jeden człowiek ma żyć, a drugi umrzeć?

Wróć do „Meble tapicerowane”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość