Meble z drewna egzotycznego

Biurka, witryny i regały, komody... Meble do biura lub gabinetu.
korek
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2014, 13:05

Meble z drewna egzotycznego

Postautor: korek » 04 mar 2014, 13:15

Witam.

Bardzo podobają mi się meble z drewna egzotycznego, konkretnie z czereśni amerykańskiej. Zainteresował mnie ten artykuł:
http://www.wykop.pl/ramka/1718074/przeg ... otycznego/

Co myślicie o takich meblach, czy warto w nie inwestować? Czy drewno czereśni amerykańskiej ma jakieś specyficzne właściwości, o których powinienem wiedzieć?

Pozdrawiam.
:)
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: Jarosław » 07 mar 2014, 11:33

Witam
Nie spotkałem się z tym drewnem ale pierwsze co mi przychodzi do głowy to wilgotność użytkowa. Trzeba sprawdzić gdzie powstały meble ponieważ może się okazać że w naszych warunkach zaczną powstawać szczeliny lub pęknięcia. Często uważa się że meble z drewna egzotycznego są produktem ekskluzywnym już z samego faktu zagranicznej odmiany drewna. Producentom czasami jest taniej produkować produkty z drewna egzotycznego. Produkty z merbau są tańsze niż dębowe z faktu dużo mniejszej ilości wad. Poddając odpowiedniej obróbce krajowe gatunki drewna można uzyskać piękne efekty. Wszystko oczywiście zależy od preferencji osoby, ja wolę krajowe gatunki, jakoś wolę wspierać nasz przemysł ;)
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
Rusoody
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2014, 10:24

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: Rusoody » 07 lis 2014, 10:39

co do wyglądu to na pewno jest sie czym zachwycać ale tez bym się zastanowił ile wytrzymają
christine
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2015, 13:32

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: christine » 27 sty 2015, 13:45

Takie meble idealnie pasują właśnie do przestronnych gabinetów - ciemne drewno dodaje klasy i prezencji pomieszczeniu.
natka2
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2015, 19:37
Kontaktowanie:

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: natka2 » 08 mar 2015, 21:21

Te na polecanej stronie wyglądają na taki co z czereśni mają tylko okleinę więc uwagi do eksploatacji pewnie takie same jak do płyt meblowych. Obrazek Nie zmienia to faktu, że meble z czereśni amerykańskiej są przepiękne, szczególnie stylowo ciemnieja nabierając "powagi". Obrazek
Pozdrawiam Renata
Simply Rent
portsmouth0x
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2016, 11:13

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: portsmouth0x » 08 lis 2016, 11:39

Jak jest z trwałością takich mebli? Zastanawiam się nad kupnem.
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Meble z drewna egzotycznego

Postautor: Anastazja_p » 15 maja 2020, 9:11

Drewno egzotyczne jest bardzo trwałe. Jest ono wprawdzie droższe niż meble wykonane z drewna naszego rodzimego polskiego, ale ich parametry wytrzymałościowe są niejednokrotnie wyższe. 

Wróć do „Meble do gabinetu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości