Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?

Lakiery, lakierobejce, woski, olejowoski. Pytania i odpowiedzi.
Arkanan
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2013, 9:06

Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?

Postautor: Arkanan » 25 lis 2013, 9:19

Jestem posiadaczem surowych mebli sosnowych. Chciałbym je zabezpieczyć przed wilgocią a jednocześnie nadać im kolor brązowy. Nie znam się za bardzo na lakierach. Na co najlepiej się zdecydować żeby zrobić to sprawnie i bez większych komplikacji?
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?

Postautor: Jarosław » 25 lis 2013, 21:07

Witam
a w jakich warunkach będzie mebel użytkowany?
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
Arkanan
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2013, 9:06

Re: Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?

Postautor: Arkanan » 27 lis 2013, 7:57

Meble będą stały w domku letniskowym. W lecie nie ma problemu ale w zimie niestety nie jest on ogrzewany i wewnątrz może być niska temperatura oraz duża wilgotność.
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?

Postautor: Jarosław » 03 gru 2013, 17:03

nie powinno się zabezpieczać mebli użytkowanych w takich warunkach lakierem. Narażone sią one wiecznie na niekorzystne warunki a gdy dojdzie do mikropęknięć powłoki bardzo ciężko pozbyć się wody z drewna, ze względu na warunki można by wg. mnie zastosować olej lub impregnat z środkiem antyseptycznym i fungicydem. przy dobieraniu bejcy trzeba się zorientować jaki jest barwnik. Niektóre rodzaje barwników mogą neutralizować właściwości środków zabezpieczających, nie jestem pewien ale to chyba była grupa żelazowców. z mojego doświadczenia w miarę ok przy rozsądnej cenie są produkty altaxa. Zabezpieczenie olejem też jest fajne, bardzo ładnie wygląda mebel, troszkę więcej wymaga to pracy ale efekt jest tego wart.
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl

Wróć do „Lakiery i woski do mebli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości