Alternatywa dla mebli drewnianych

Drewno w łazience. Meble drewniane do łazienki.
e2e
Posty: 1
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:28
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: e2e » 16 paź 2013, 22:32

Zna ktoś równoważną alternatywę dla mebli drewnianych do łazienki (taka sama trwałość, stabilność) Obrazek . Czy meble metalowe się nadają do pomieszczenia wilgotnego, jakim jest łazienka? (Przykład: regały metalowe albo coś w tym stylu -- spam Obrazek )
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: Jarosław » 25 lis 2013, 20:54

Witam
dlaczego szuka Pan alternatywy? Meble drewniane zabezpieczone w odpowiedni sposób są bardzo trwałe. Bardzo trudno znaleźć alternatywę dla tak trudnych warunków. Wilgotność powietrza często dochodzi do 100% temperatura także nie mała, łazienka jest najcieplejszym pomieszczeniem. Jeżeli chce Pan meble metalowe to tylko w technologii proszkowej, wszystko inne zlezie z nich po czasie. Tworzywa drzewne typu MDF i wiórówka jedynie po postformingu ale kazde uszkodzenie powierzchni skończy się źle. Uważam że meble drewniane są najmniejszym złem gdyż wbrew pozorom łatwo można je zabezpieczyć przed wilgocią, gdy sie to dobrze zrobi ma sie spokój na długie lata. Jeżeli Pan chce mogę omówić sposoby zabezpieczania tego typu mebli.
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
waleria35
Posty: 15
Rejestracja: 19 gru 2014, 6:52

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: waleria35 » 31 gru 2014, 8:14

Dokładnie. Ja bym chyba nic nie zmieniała i takie drewniane dodatki są najpraktyczniejsze.
kossa
Posty: 9
Rejestracja: 16 sty 2015, 10:37

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: kossa » 19 sty 2015, 12:27

Mi też się podobają meble drewniane. Akurat w łazience nic im się nie powinno stać. Nie wiem jak by wyglądała metalowa łazienka ale raczej mało efektownie. Ja teraz też oglądam w internecie projekty małych łazienek . Co prawda w domu mam dwie, ale ta na parterze jest mała więc też trzeba ją z sensem urządzić.
anna80
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2015, 10:07
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Kontaktowanie:

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: anna80 » 08 kwie 2015, 18:09

Czy takie pytanie nie powinno paść na forum typ "wszystko o meblach z plastiku i paper mache" ? Obrazek Po co szukać jakieś zamienniki mając dostęp do orginałów. Obrazek
Areentook23
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2015, 7:33

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: Areentook23 » 14 lip 2015, 7:43

Ja w swojej łazience zastosowałem nowoczesne meble do tego użyłem  grzejniki instal projekt retto . Pomalowałem ściany na jasne kolory i wszystko prezentuje się bardzo ładnie. Wyszedł taki nowoczesny styl jaki chciałem uzyskać. Mój dom powoli zyskuje miano "inteligentnego" 
Meble_Stalowe
Posty: 6
Rejestracja: 05 sie 2015, 13:10
Kontaktowanie:

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: Meble_Stalowe » 06 sie 2015, 6:33

Dobrą alternatywą mogą być meble stalowe, które są bardzo stylowe, a zarazem praktyczne
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: aneta_b » 23 wrz 2015, 20:54

Chyba jednak najpopularniejsze jest drewno, jak masz z kolekcji mebli łazienkowych to powinno być dobrze zabezpieczone przed wilgocią
`Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.`
Szymon507
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2016, 10:32
Kontaktowanie:

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: Szymon507 » 12 kwie 2016, 15:30

Meble drewniane są ładne, trwałe a przede wszystkim dodają ciepła pomieszczeniu.
mikimiki
Posty: 7
Rejestracja: 03 sty 2017, 13:02

Re: Alternatywa dla mebli drewnianych

Postautor: mikimiki » 03 sty 2017, 13:17

Meble metalowe, o ile są dobrze zabezpieczone, mogą się nadać do łazienki. W niektórych aranżacjach może to być nawet bardzo dobry pomysł - wyobraźcie sobie to pomieszczenie w wydaniu stylizowanym na stare, surowe. Super pomysł! Możesz wykorzystać do jego realizacji np. meble metalowe socjalne http://sklep.techmark.com.pl/socjalne.html choć niekoniecznie nowe, bo trochę kosztują.

Wróć do „Meble do łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości