Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Altany, ławki, stoły, wiatraki... Meble z drewna w Twoim ogrodzie.
Esperanza
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2014, 14:08

Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Esperanza » 31 mar 2014, 10:07

Cześć,
Szukam ciekawego, niekonwencjonalnego stołu ogrodowego, który umiejscowię w pobliżu grilla. W oko wpadł mi eukaliptus. Drewno egzotyczne, ładne, wytrzymałe: http://ratanland.pl/24-stoly-ogrodowe-drewniane.html
Tyle w teorii. Teraz praktyka. Czy ktoś z Was miał do czynienia z drewnem z eukaliptusa w kontekście mebli ogrodowych? Czy jest naprawdę tak dobre jak się o nim mówi? Pozdrawiam
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Jarosław » 07 kwie 2014, 23:00

Witaj
Nie miałem do czynienia z meblami wykonanymi z tego materiału lecz mogę trochę powiedzieć o tym materiale. Faktycznie jest to dobry surowiec na meble ogrodowe. Bardzo dobrze jest zabezpieczony w naturalny sposób substancjami garbnikowymi. Drewno eukalpitusa (około 4,8) charakteryzuje się wyższą twardością niż buku (3,8) czy dębu(3,7). Wartości podane są w skali Brinella. Jak widać po cenach mebli drewno eukaliptusowe jest bardzo drogie lecz mało kto wiem że surowiec ten głównie w Polsce i Europie przetwarzany jest na chusteczki higieniczne. Myśląc czysto racjonalnie i ekonomicznie wydaje mi się że kupno stołu za 1000 zł może być czysto nieopłacalne. Mamy także dosyć wytrzymałe krajowe gatunki drzew a gotowy wyrób można kupić taniej. Takie jest moje zdanie może ktoś inny się wypowie jak to się użytkuje? Ciekawi także mnie ten materiał jak sprawuje się w życiu codziennym...
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
Esperanza
Posty: 3
Rejestracja: 24 mar 2014, 14:08

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Esperanza » 16 kwie 2014, 10:28

Dziękuję za fachową odpowiedź :smile:
Zdecydowałem się na stół z tego sklepu, dotarł do mnie w piątek i już ma za sobą jednego grilla :smile: Co do trwałości to nie mogę stwierdzić po paru dniach, ale wydaje się być bardzo masywny. Zobaczymy podczas codziennej eksploatacji. A stół kupiłem ten: Obrazek ratanland.pl/stoly-ogrodowe-drewniane/84-stol-drewniany-ogrodowy-stockholm.html
Endran
Posty: 2
Rejestracja: 09 lis 2015, 14:01

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Endran » 09 lis 2015, 14:02

Planuje zakupić sobie do mojej altany stolik pień - który będzie komponował się wyśmienicie z innymi dodatkami, które posiadamy w naszej altance.
pietruszka
Posty: 1
Rejestracja: 27 sty 2016, 19:14

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: pietruszka » 27 sty 2016, 19:35

Witam, oferuje stoły ogrodowe  oraz huśtawki z bali  drewnianych. Ręcznie rzeźbione ze starodrzewia sosnowego. Możliwość zrobienia innych mebli pod indywidualny projekt zamawiającego.  Wiecej informacji meble ogród udziele na prywatnym.
Rennafs
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2016, 7:42

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Rennafs » 21 lis 2016, 7:43

[font=Menlo, Monaco, Consolas, "Courier New", monospace]Warto także sobie dokupić  grille ogrodowe - polecam na wiosnę jak znalazł żeby rozpocząć sezon grillowy.[/font]
nicole
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2015, 7:18

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: nicole » 11 gru 2016, 13:36

Meble ogrodowe drewniane to nie tylko klasyka, ale także solidność i przede wszystkim drewno znakomicie komponuje się z roślinnością. Poza tym to surowiec naturalny. Też mam stół ogrodowy drewniany, ale nie z eukaliptusa, a z drewna teakowego. Kupiłam na https://ogrodolandia.pl/stol-java i naprawdę jest bardzo wytrzymały, solidny, a przy tym elegancki. W Ogrodolandii można dostać naprawdę ciekawe meble i akcesoria dekoracyjne do ogrodu.
Rudzia
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2016, 9:13

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: Rudzia » 20 sty 2017, 5:29

Też uważam, że sprzęt typu grill jest ważniejszy. My meble mamy plastikowe i nie narzekamy. Natomiast skupiliśmy się na grillu i kupiliśmy taki grill gazowy http://euroogrod.com.pl/pol_m_LANDMANN_ ... 10250.html Uważam, że taka inwestycja ma większy sens.
krakers
Posty: 6
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:14

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: krakers » 29 sty 2017, 20:00

Jeśli chodzi o grill, to dobrym rozwiązaniem jest zakup grilla betonowego, który posłuży nam całe lata :)
cinucha22
Posty: 5
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:48
Kontaktowanie:

Re: Drewniane, niebanalne stoły ogrodowe

Postautor: cinucha22 » 30 sty 2017, 16:52

Zgadam się.. zbudowany z pięknej cegły w jakimś ciekawym kształcie  - coś co mi się marzy. 
Sprawdź moją stronę Desmoxan opinie

Wróć do „Meble ogrodowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości