Czy pronto do drewna jest dobre?

W jaki sposób pielęgnować, czyścić i dbać o meble drewniane.
karolak
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2013, 16:10

Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: karolak » 21 lis 2013, 11:44

Jak w temacie. Czy Pronto do drewna nadaje się do czyszczenia każdego rodzaju mebli? Tzn. mogę go używać bez obaw o moje meble? Zdecydowanie większa część mebli jest lakierowana ale jest kilka takich, które są woskowane.
Jarosław
Posty: 26
Rejestracja: 20 lis 2013, 11:10
Kontaktowanie:

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: Jarosław » 25 lis 2013, 21:23

Witam
Pronto nie jest najlepszym preparatem do mebli woskowanych. W zależności od wosku lub oleju może on zmatowić powierzchnię a często pozostawia smugi. Po dłuższym czasie stosowania powierzchnia może stać się sucha. Najlepiej przetrzeć mebel wilgotną ale nie mokrą szmatką żeby oczyścić go z kurzu i zastosować preparat do pielęgnacji mebli woskowanych z olejem roślinnym, w ostateczności gdy nie możemy czegoś takiego zdobić można przetrzeć mebel delikatnie nasączoną olejem szmatką i pozostawić do wyschnięcia. nie może być mebel wilgotny, może być olej lniany.
Specjalista ds. technologii drewna w firmie Made of Wood Group
www.zrobionezdrewna.pl
olszakrad
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2015, 4:54

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: olszakrad » 29 mar 2015, 4:59

czyli ogólnie zrób to sam, to nie ma dostępnych preparatów do pielęgnacji w sklepach
Darek90
Posty: 3
Rejestracja: 21 kwie 2015, 12:12

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: Darek90 » 21 kwie 2015, 12:22

karolak pisze:Jak w temacie. Czy Pronto do drewna nadaje się do czyszczenia każdego rodzaju mebli? Tzn. mogę go używać bez obaw o moje meble? Zdecydowanie większa część mebli jest lakierowana ale jest kilka takich, które są woskowane.


Ja czyściłem, ale też gdzieś czytałem, że ściera meble i teraz używam specjanego mleczka.
KasiaPi
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2015, 8:34

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: KasiaPi » 06 maja 2015, 8:38

Ja polecam preparat do drewna Voigt. Środek szybko odparowuje, nie pozostawia smug ani zacieków :)
FraneKC
Posty: 6
Rejestracja: 08 mar 2016, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: FraneKC » 08 mar 2016, 13:11

Pytanie do eksperta: mogę użyć takiego normalnego oleju słonecznikowego lub rzepakowego? I czy robi różnicę, z jakiej ściereczki wtedy korzystam?
W ogóle to czy po takiej operacji meble nie będą po prostu tłuste? 
Zgłębiam budownictwo zgodne z naturą, nie jej przeciwne. Kocham materiały naturalne, a także energię odnawialną. Więcej informacji na ten temat: baza wiedzy firmy http://elve.pl/
Ashley
Posty: 11
Rejestracja: 18 mar 2016, 9:09

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: Ashley » 18 mar 2016, 13:50

ja pronto unikam i wszystkiego co jest temu podobne. Zdecydowanie bardziej ufam olejkom niż sprayom.
ankka388
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2016, 21:36

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: ankka388 » 10 kwie 2016, 17:21

taki sobie. nie niszczy drewna, ale moim zdaniem też nie jest najlepszy do czyszczenia
Blacik
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2016, 8:53

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: Blacik » 22 kwie 2016, 7:35

Chyba większość ludzi stosuje Pronto :D I wszystkim się kojarzy z drewnianymi meblami. Ja stosuje go an co dzień i nie wydaje mi się, aby  był zły :)
kajka90
Posty: 3
Rejestracja: 27 kwie 2016, 10:12

Re: Czy pronto do drewna jest dobre?

Postautor: kajka90 » 27 kwie 2016, 10:17

A co z ogólnie dostępnymi ściereczkami do powierzchni drewnianych? One też nie są zbyt dobre dla mebli drewnianych?
Urządzam pierwsze mieszkanie, a zawodowo od lat projektuje podesty.

Wróć do „Pielęgnacja mebli”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości