ciemnienie mebli jak zapobiec

Techniki renowacji starych mebli. Porady i sugestie.
Rusoody
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2014, 10:24

ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: Rusoody » 07 lis 2014, 10:34

przy oknie mam półkę na której przez około 2 lata stała taka figurka teraz został pod nią naturalny kolor półki natomiast dookoła wszędzie drewno ściemniało i to mocno. jest jakiś preparat, którym można by jakoś przyspieszyć proces wyrównania tych kolorów?
Mateusz
Posty: 40
Rejestracja: 02 lip 2013, 15:07
Kontaktowanie:

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: Mateusz » 13 lis 2014, 9:44

Witam. Zmiana barwy drewna trwa od momentu pierwszego kontaktu z promieniami słonecznymi i warunkami panującymi w mieszkaniu, aż po zupełne wysycenie barwy. Radzimy albo cierpliwie zaczekać i nie zakrywać jaśniejszego miejsca, bądź odrestaurować dany mebel- jeśli jest pokryty lakierem- zeszlifować go, a następnie nałożyć nową warstwę. Należy przy tym pamiętać aby przez jakiś czas nie zakrywać ponownie mebla, tak aby kolor miał szansę równomiernie pracować.
Fabryka mebli drewnianych
www.zrobionezdrewna.pl
lupita
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2014, 8:00

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: lupita » 18 lis 2014, 8:10

Każdy lakier podkładowy używany do podłóg drewnianych posiada własciwości zapobiegające ciemnieniu drewna oraz zwiększa czepność następnej powłoki lakieru. Stosowanie lakierów podkładowych jest zalecane przez producentów, gdyż poprawia czepność lakieru nawierzchniowego a tym samym zapobiega ciemnieniu drewna i zwiększa wydajność lakieru nawierzchniowego.
Meblarz
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2015, 12:07

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: Meblarz » 18 cze 2015, 7:25

Nie wiedziałem, gdzie się odnieść na tym forum, jeżeli źle trafiłem, to proszę to poprawić. Ale do sedna. Pokusiłem się ostatnio na zakup mebli  w stylu industrialnym. Jak zwykle oczywiście sugerowałem się ceną by nie zapłacić za dużo. Niestety meble nie są wysokiej jakości, zwłaszcza fotele. I teraz moje pytanie, bo przyglądam się ofercie firmy. Bardzo mi się te meble podobają, cena również przemawia za jakością ale czy takie meble są łatwe w utrzymaniu? Podróbki zniszczyły mi się w zastraszająco szybkim tempie. 
nicole
Posty: 4
Rejestracja: 18 gru 2015, 7:18

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: nicole » 18 gru 2015, 7:24

Ciemnienie drewna jest normalnym procesem i tak naprawdę można zastosować jakieś lakiery, które trochę powstrzymają proces, ale nie na 100%
bartos
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:45

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: bartos » 08 sty 2016, 19:59

Trzeba ma to się przygotować. Z czasem różnica się zmniejszy.
Marta_122
Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2016, 6:39

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: Marta_122 » 18 sie 2016, 6:50

Ciemnienie drewna to naturalny proces ale można zapobiec ciemnieniu albo spowolnić postępowaniu tego procesu. Warto zastosować jakiś dobry lakier. http://www.vidaron.pl/poradnik/jak-zapo ... zne-porady tutaj jest bardzo praktyczny poradnik jak zapobiegać temu. Sądzę że warto poczytać :)
jolam
Posty: 14
Rejestracja: 28 lip 2014, 10:27

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: jolam » 19 sie 2016, 11:23

Można by ewentualnie zabezpieczyć nowy mebel i polakierować, ale teraz to już na to jest za późno. Ewentualnie można by zetrzeć warstwę lakieru i znowu pomalować, ale nie słyszałam o preparatach na wyrównanie koloru mebli :)
bartos
Posty: 33
Rejestracja: 08 sty 2016, 19:45

Re: ciemnienie mebli jak zapobiec

Postautor: bartos » 14 mar 2017, 11:37

Jak dla mnie to nie jest problem. ładnie starzeje się mebel :)

Wróć do „Renowacja mebli drewnianych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości