Z miłości do rzemiosła – nasze meble drewniane

Klejenie drewna

„Kochać to nie znaczy zawsze to samo, można kochać tak lekko, można kochać bez granic…”, śpiewał niegdyś Andrzej Krzywy – lider zespołu De Mono. Właśnie w ten sposób – bez granic – nasi stolarze kochają to co robią: swój zawód i meble, które produkują. Uczucie wydawałoby się jednostronne, coś na kształt antycznej platonicznej miłości. Jednak w stolarstwie jest to uczucie odwzajemnione – ujmując rzecz metaforycznie. Widać to już w sposobie podejścia do pracy. Jeśli byłoby one niejako wymuszone przez sytuację życiową, wykonywane z przykrego obowiązku, to skutecznie uniemożliwiłoby rozkwit tego uczucia. Na szczęście jest inaczej: stolarze podchodzą do swojej pracy z pasją, pełnią zaangażowania, dbają o szczegóły i jakość wykonania. Dzięki temu powstają niezwykłe meble, każdy z nich wyjątkowy i niepowtarzalny. Wszystkie łączy jednak jedna rzecz, są to bowiem meble z duszą.

Stolarskie uczucia


Każdy zakochany człowiek dba o swoją wybrankę lub wybranka. W tym przypadku więź łącząca stolarzy z drewnem nie różni się niczym. Proces wytwarzania mebli jest długi, ale na każdym jego etapie zapewniane są odpowiednie warunki, które służą maksymalizacji jakości końcowego produktu. Nad odpowiednią obróbką drewna czuwają wykształceni pracownicy, którzy prócz wiedzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży. Pracują przy pomocy najnowszych technologii i nowoczesnych maszyn. Widać dzięki temu, jak ważna jest dla nas jakość wykonywanych mebli. Oczywiście wciąż dążymy do ulepszania i modernizacji linii produkcyjnej, tak, by oferowane przez nas produkty były jeszcze lepsze i w swojej doskonałości przechodziły same siebie. Najwyższa jakość wytwarzanych przez nas mebli jest naszym priorytetem. Stawiamy także na różnorodność, co oczywiście przekłada się na szeroki wybór oferowanych produktów wraz z licznymi wariantami kolorystycznymi.


Stolarze, miłość, praca, a gdzie w tym wszystkim jest klient? Okazuje się, że na samej górze. Dlaczego? To proste – wszystkie meble, które wytwarza się w naszym zakładzie trafiają do licznego grona klientów, którzy oczekują produktów wysokiej jakości w niewygórowanych cenach. To właśnie dla naszych kontrahentów wkładamy w naszą pracę serce i duszę, tak by mogły przeniknąć do mebli i stanowić nie tylko ozdobę pomieszczenia do którego trafią, ale także cieszyć eleganckim wyglądem i bogatą funkcjonalnością. Podczas całego procesu, od ścinki drzewa, poprzez transport, przetwarzanie drewna i dostarczanie gotowego wyrobu do klienta, najważniejszy jest właśnie klient i jego zadowolenie. Zobowiązujemy się do dostarczenia mebli światowej klasy i ze zobowiązań się wywiązujemy, o czym świadczy zasięg naszej działalności i setki zadowolonych kupujących. Łączymy pracę i pasję, jakość i niską cenę, klasyczność z nowoczesnością, naturalność z ekologią. Dbamy nie tylko o to, by zadowolony był klient, ale także o jego zdrowie i naturalne środowisko. Np. do barwienia mebli używane są produkty ekologiczne, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu ani u ludzi, ani u przyrody. Każdy mebel wykonany przez doświadczonego stolarza jest małym dziełem sztuki. Dlaczego bowiem nie spojrzeć na stolarza jak na artystę? Trzeba mieć talent, który jest wciąż pielęgnowany i rozwijany; doświadczenie, by jak najlepiej wykonywać swoją pracę; wyobraźnię, by poprzez kreatywność i niepowtarzalność, to co stworzymy podobało się odbiorcom. W pracy pomaga także świadomość, że sami wybraliśmy to co chcemy robić w życiu – nikt nie trafił tutaj przez przypadek – oraz to, że robimy to co naprawdę kochamy – tworzymy wyjątkowe meble, bo kochamy stolarstwo.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński


O autorze:
Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl