Jak zaaranżować wystrój sypialni, aby podkreślić piękno litego drewna?

 Klasyczna sypialnia drewniane meble Drewniana sypialnia w stylu włoskim

Sypialnia bezsprzecznie jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To właśnie w tym miejscu odpoczywamy, zbieramy siły, regenerujemy się i śpimy. Statystycznie rzecz biorąc, w sypialni spędzamy prawie 1/3 naszego życia, dlatego warto, by była ona odpowiednio urządzona. Jeśli będzie przytulna i ciekawie zaaranżowana, na pewno będziemy przebywać w niej z ogromną przyjemnością. Poszukując inspiracji na urządzenie swojej sypialni można natknąć się na bardzo ciekawe rozwiązanie, którym jest wykorzystanie drewna do aranżacji całego pomieszczenia lub jego detali. Spotkanie z naturą w sypialni? Proszę bardzo!

Dlaczego drewno?

O zaletach drewna napisano już chyba wszystko. To niezwykle uniwersalny surowiec i, o dziwo, doskonale sprawdzający się w praktycznie każdej dziedzinie, w której jest wykorzystywany. Omawianie wszystkich możliwości zajęłoby zbyt wiele miejsca, zatem skupimy się na jednej z dziedzin – meblarstwie. Pisząc o zaletach mebli drewnianych wypada na początku wspomnieć o ich trwałości i wytrzymałości. Są to naturalne cechy drewna, które można dodatkowo „wesprzeć” poprzez systematyczną pielęgnację mebli. Warto zaznaczyć, że pielęgnacja ta jest prosta i niedroga, a efekty zaskakujące. Następną zaletą jest antystatyczność drewna – kurz nie będzie się „kleił” do mebli – docenią to przede wszystkim alergicy. Oczywiście fakt ten przemawia in plus także dla osób bez alergii – zwiastuje lepszy sen. Nie można pominąć walorów estetycznych drewna. Każdy mebel posiada niepowtarzalne usłojenie, do tego dochodzą różne możliwości wybarwienia, a także wykończenia (lakiery, woski, olejowoski – wszystkie dodatkowo zabezpieczają meble). To sprawia, że każdy zainteresowany z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Profity dla sypialni

Drewno jest naturalnym, odnawialnym surowcem. Dzięki temu, nie dość, że wybieramy solidne i ekologiczne meble, to jeszcze „zapraszamy” naturę do naszej sypialni. Taki powiew świeżości z pewnością pozytywnie wpłynie na nasz sen. Drewno jest ciepłe. Ciepłe nie tylko w dotyku, ale też z wyglądu – to sprawia, że wprowadza do sypialni przytulny klimat, który jest bardzo pożądany w tym pomieszczeniu, ponieważ sprzyja dobremu nastrojowi i pozwala się odprężyć. Drewno samo w sobie jest również ciekawą ozdobą – z pewnością doda sypialni elegancji i szyku.

Wplatanie drewna w sypialnię

Drewno do sypialni można „przemycić” na różne sposoby. Pierwszy został już wspomniany przy okazji opisu zalet drewna – mowa oczywiście o meblach drewnianych. Do najpopularniejszych należą łóżka (uzupełniane o stelaż i odpowiednio dobrany materac), szafy i komody. Nic nie stoi na przeszkodzie by w sypialni zawrzeć wszystko czego tylko potrzebujemy – w wersji drewnianej. Stolik nocny, fotel, toaletka czy lustro – bez problemu znajdziemy wszystkie elementy wyposażenia meblowego bezpośrednio u producentów lub w sklepach meblarskich. Inną opcją jest pokrycie jednej ze ścian (np. tej za zagłówkiem) drewnianymi panelami – to ciekawy zabieg, który sprawi, że nasza sypialnia będzie nietuzinkowa. Podkreśli piękno drewna, zaznaczy jego miejsce nie tylko w pomieszczeniu, ale także w naszym sercu. Takie rozwiązanie świetnie połączy się z drewnianą podłogą – będzie stylowo, będzie nowocześnie, ale wciąż niezwykle przytulnie. Jeśli nie chcemy tak „drastycznych” działań, uroki drewna możemy odkryć w dodatkach i dekoracjach – nie powinno ich być jednak zbyt dużo, żeby przebywając w sypialni nie odczuwać przytłoczenia ich nadmiarem. Podsumowując, sypialnia jest doskonałym miejscem, w którym można wykorzystać drewno – wprowadzi ono nutę natury, ale także przytulności, a nawet elegancji. Drewno jest zatem świetnym wyborem, jeśli zastanawiamy się nad sposobem aranżacji naszej sypialni.

Meble góralskie w sypialni Drewniana sypialnia w stylu skandynawskim

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl