Rolety czy żaluzje

Łóżka, komody, szafy, nakastliki, toaletki... Twoja wymarzona sypialnia.
tkr
Posty: 82
Rejestracja: 26 sty 2017, 13:35

Rolety czy żaluzje

Postautor: tkr » 16 lut 2017, 10:31

Co wybrać do siebie do mieszkania najlepiej rolety, żaluzję czy może verticale  ? Co byście wybrali do siebie, albo co posiadacie u siebie w domu, mieszkaniu i jesteście zadowoleni?
bogdan52
Posty: 45
Rejestracja: 25 lis 2016, 10:18

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: bogdan52 » 13 mar 2017, 8:10

Też się właśnie zastanawiam, co zamontować. Żona chce rolety, a ja obstaję za żaluzjami ;) Powiedzcie z własnego doświadczenia, co jest lepsze i praktyczniejsze?
Cezary4
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2017, 13:27

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: Cezary4 » 16 mar 2017, 7:24

Zdecydowanie jestem zwolennikiem rolet. My w ubiegłym roku kupiliśmy sobie żaluzje typu dzień - noc i jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Można je dopasować do każdego pomieszczenia, gdyż są dostępne w wielu kolorach. 
Ponadto są one bardzo proste w montażu. Jest zawsze dołączona instrukcja więc każdy sobie z tym powinien poradzić, nawet bez posiadania odpowiednich narzędzi. Dlatego zdecydowanie polecam wszystkim tego rodzaju żaluzje. Na pewno wszystkim będą się podobać. 
Gdy kobieta przychodzi do mężczyzny, którego kocha, czuwają nad nimi anioły.
Majer5
Posty: 198
Rejestracja: 06 mar 2017, 13:00

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: Majer5 » 17 mar 2017, 8:38

Według mnie fajniejsze są żaluzje. Zwłaszcza te drewniane. Mamy teraz do wyboru wiele różnego rodzaju jeśli chodzi o kolor, a także o szerokość deseczek, które znajdują się w zestawie. 
Ludzie mogą się wprawdzie obawiać, że ciężko jest takie żaluzje zamontować. Ale to nie jest wcale prawda, gdyż jest to w miarę łatwe. Ponadto, jeżeli nie czujemy się na siłach, by je zamontować, to zawsze możemy zamówić jakiegoś fachowca, który zrobi to szybko. 
Ale kiedy straciłam nawet tę odrobinę nadziei, która zdążyła we mnie zakiełkować, wszystko wydawało mi się niemożliwe do zrealizowania.
aneczka
Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2017, 17:07

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: aneczka » 18 mar 2017, 17:21

ja akurat mam rolety plisowane i akurat mi one odpowiadają, bo mam opcję zakryć np. tylko dolną część okna, co przynam sprawdza się dobrze dla zasłaniania okna balkonowego gdy np. nagromadze tam worki z recyklingiem, a tak ich nie wiadać :D
Aneta1980
Posty: 49
Rejestracja: 20 sty 2017, 9:52
Kontaktowanie:

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: Aneta1980 » 29 wrz 2017, 13:26

Ja trochę tu poczytałam na ten temat i chyba bym wybrała rolety. Żaluzje kojarzą mi się raczej z biurami i nie wyglądają dobrze w domu. Rolety są ładniejsze moim zdaniem i wygodniejsze w domu :) A połączenie żaluzji z firankami to już w ogóle porażka ;p 
Dla osób, które lubią elegancję i wyczucie stylu we wnętrzarstwie http://projectant.pl
dansi
Posty: 12
Rejestracja: 19 paź 2016, 16:50

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: dansi » 26 lut 2018, 12:29

Jeśli chodzi o rolety bardzo ważny jest oczywiście materiał, kiedyś znajomy spotkał faceta który miał taką wiedzę na ten temat że szczęke zbierał z podłogi, konkretnie gość był z tej firmy http://www.blindsproject.pl , doradzi wszystko od materiału, montażu, po kolor. Generalnie doświadczenie ogromne.
gella
Posty: 83
Rejestracja: 06 kwie 2017, 4:25

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: gella » 30 kwie 2019, 9:29

A daj sobie spokoj z tymi żaluzjami. Widziałam, ze stają się coraz modniejsze bo pojawiają się w czasopismach wnętrzarskich (szczególnie takie duże drewniane).Jednak bywają bardzo problematyczne jeśli chodzi o kwestię utrzymania w czystości Poza tym nie są tak wygodne jak rolety.
Zastanów się raczej nad roletami dzień noc, które fajnie wyglądają szczególnie jeśli wnętrze jest nowoczesne - tutaj wygląda to bardzo fajnie.
Najlepiej jest zamawiać w firmie, która zrobi Ci takie rolety na wymiar. Dzieki temu będą dopasowane do kształtu okna.  Ja zamawiałam tutaj  http://medea.net.pl/rolety-dzien-noc.php
Obrazek
Aneta1980
Posty: 49
Rejestracja: 20 sty 2017, 9:52
Kontaktowanie:

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: Aneta1980 » 26 sie 2019, 12:00

Rolety dzień noc to w sumie jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań teraz. Masz dwa w jednym i z głowy, nie musisz się o nic martwić. Mi jak na razie najbardziej w oko wpadły rolety rzymskie, a że jeszcze mam bezpośrednia dostawę pod drzwi, to tym lepiej: https://wystroj-okien.pl/rolety-rzymskie-kielce Swojego czasu oglądałam bardzo dużo aranżacji z roletami i żaluzjami, bo sama stałam przed takim wyborem i widziałam znaczną różnicę pomiędzy roletami z żaluzjami, rolety prezentują się nowocześnie, to fakt, ale w żaluzjach też coś jest. Najważniejsze, aby nam się podobało.
Dla osób, które lubią elegancję i wyczucie stylu we wnętrzarstwie http://projectant.pl
Anastazja_p
Posty: 52
Rejestracja: 07 wrz 2016, 8:17

Re: Rolety czy żaluzje

Postautor: Anastazja_p » 15 maja 2020, 9:09

Ja także polecam rolety dzień/noc. To jedno z najwygodniejszych rozwiązań. 

Wróć do „Meble do sypialni”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości