Wilgoć a drewnanine meble

Drewno w łazience. Meble drewniane do łazienki.
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: aneta_b » 28 maja 2014, 7:11

Zastanawiam sie nad zastosowanie w łazience mebli drewnianych, jednak obawiam się, że wilgoć, która naturalnie panuje w łazience może się coś z nimi stać. Jest to możliwe? Czy może tzreba kupić odpowiedni rodzaj drewna? Będę wdzięczna za odpowiedź, bo nie chcę sie wpakować w coś, co szybko się zniszczy.
`Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.`
Mateusz
Posty: 40
Rejestracja: 02 lip 2013, 15:07
Kontaktowanie:

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: Mateusz » 20 cze 2014, 12:03

Mogę polecić przeczytanie kilku innych postów na tym forum, które opisują zabezpieczanie mebli użytkowanych w trudnych warunkach:

Lakiery nitro, bejce, lakierobejce czy coś innego?
nie powinno się zabezpieczać mebli użytkowanych w takich warunkach lakierem. Narażone sią one wiecznie na niekorzystne warunki a gdy dojdzie do mikropęknięć powłoki bardzo ciężko pozbyć się wody z drewna, ze względu na warunki można by wg. mnie zastosować olej lub impregnat z środkiem antyseptycznym i fungicydem. przy dobieraniu bejcy trzeba się zorientować jaki jest barwnik. Niektóre rodzaje barwników mogą neutralizować właściwości środków zabezpieczających, nie jestem pewien ale to chyba była grupa żelazowców. z mojego doświadczenia w miarę ok przy rozsądnej cenie są produkty altaxa. Zabezpieczenie olejem też jest fajne, bardzo ładnie wygląda mebel, troszkę więcej wymaga to pracy ale efekt jest tego wart.

lakiery-nitro,-bejce,-lakierobejce-czy-co%C5%9B-innego--t123.html

oraz

Alternatywa dla mebli drewnianych w łazience
Witam
dlaczego szuka Pan alternatywy? Meble drewniane zabezpieczone w odpowiedni sposób są bardzo trwałe. Bardzo trudno znaleźć alternatywę dla tak trudnych warunków. Wilgotność powietrza często dochodzi do 100% temperatura także nie mała, łazienka jest najcieplejszym pomieszczeniem. Jeżeli chce Pan meble metalowe to tylko w technologii proszkowej, wszystko inne zlezie z nich po czasie. Tworzywa drzewne typu MDF i wiórówka jedynie po postformingu ale kazde uszkodzenie powierzchni skończy się źle. Uważam że meble drewniane są najmniejszym złem gdyż wbrew pozorom łatwo można je zabezpieczyć przed wilgocią, gdy sie to dobrze zrobi ma sie spokój na długie lata. Jeżeli Pan chce mogę omówić sposoby zabezpieczania tego typu mebli.

alternatywa-dla-mebli-drewnianych-t114.html
Fabryka mebli drewnianych
www.zrobionezdrewna.pl
aneta_b
Posty: 58
Rejestracja: 16 kwie 2014, 7:25

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: aneta_b » 15 lip 2014, 6:13

Ok, wielkie dzięki za pomoc :smile: Poczytałam te informacje i jednak się zdecyduje na drewniane meble w łazience. Grunt to wiedzieć, co kupić i jak dbać o takie meble. A na pewno będą się genialnie prezentować :wink:
`Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.`
Skonema
Posty: 3
Rejestracja: 18 wrz 2014, 11:16

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: Skonema » 18 wrz 2014, 11:26

Zgadzam się. Nie ma lepszych meli do łazienki niż właśnie drewniane, ale odpowiednio zabezpieczone. Trzeba tylko uwazać co i u kogo się kupuje. Niestety.
lupita
Posty: 4
Rejestracja: 18 lis 2014, 8:00

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: lupita » 18 lis 2014, 8:15

Jakiś czas temu widziałam w sklepie umywalkę z drewna. Była przepięna Obrazek ale cena masakra no i miałabym pewne obawy co do niej...
meblonista
Posty: 34
Rejestracja: 11 paź 2013, 12:40
Kontaktowanie:

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: meblonista » 20 lis 2014, 10:56

Osobiście nie wzięłabym się za samodzielną impregnację mebli drewnianych.
Sama od 3 lat mam meble wykonane z drewna, przystosowane do łazienki
i nie ma z nimi problemu.
Pod umywalką polecam samodomykające się szuflady :smile:
meblonista.pl - Wiem czego chcę
waleria35
Posty: 15
Rejestracja: 19 gru 2014, 6:52

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: waleria35 » 02 sty 2015, 12:22

Ja tak samo bym nie ryzykowała z takimi meblami....a praktyczniejsza jest taka zwykła kabina prysznicowa czy raczej wanna?
christine
Posty: 7
Rejestracja: 27 sty 2015, 13:32

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: christine » 27 sty 2015, 13:41

Również spotkałam się z umywalką zdrewna a nawet wanną Obrazek Wygląda to efektownie, ale czy jest wytrzymałe? Ciężko mi ocenić. Na pewno takie meble są droższe od zwykłej wanny czy umywalki.
meblonista
Posty: 34
Rejestracja: 11 paź 2013, 12:40
Kontaktowanie:

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: meblonista » 27 sty 2015, 15:30

waleria35 pisze:Ja tak samo bym nie ryzykowała z takimi meblami....a praktyczniejsza jest taka zwykła kabina prysznicowa czy raczej wanna?



Kabina czy wanna, ale na pewno nie z drewna :D
Praktyczniejsza jest oczywiście kabina, ponieważ nie trzeba napuszczać wody,
tylko można brać sam prysznic.

Osobiście mam wannę z przesuwanymi drzwiami, przez to na spokojnie mogę brać prysznic,
jak i długą kąpiel (z której ciężko byłoby mi zrezygnować :) )
meblonista.pl - Wiem czego chcę
Szymon507
Posty: 50
Rejestracja: 05 lut 2016, 10:32
Kontaktowanie:

Re: Wilgoć a drewnanine meble

Postautor: Szymon507 » 11 maja 2016, 7:12

Nie ma co się w to pakować.

Wróć do „Meble do łazienki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości