Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Forum z przydatnymi i ciekawymi artykułami poświęconymi branży meblowej. Artykuły na temat stolarstwa, mebli drewnianych, polskich mebli, technologii drewna.
hacienda
Posty: 37
Rejestracja: 26 sie 2014, 14:55
Lokalizacja: Sucha Beskidzka
Kontaktowanie:

Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Postautor: hacienda » 03 mar 2016, 14:43

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym myślimy: „Kiedyś było lepiej…”. Czasami słyszymy to od naszych dziadków, rodziców, z czasem sami dochodzimy do takich wniosków. Co stałoby się w przypadku, gdy zostałaby postawiona przed nami szansa cofnięcia się w czasie – może nie takiego dosłownego, ale powiedzmy, że zbliżenia się do dekad ubiegłych. Wielu osób chętnie przystałoby na taką propozycję. To właśnie dla tych osób stworzony został styl Vintage – idealne rozwiązanie dla osób tęskniących za przeszłością. Przyjrzyjmy się mu bliżej i sprawdźmy, czy to styl właśnie dla nas.

Przeczytaj cały artykuł na stronie:
http://www.woskowanemeble24.pl/vintage- ... rych-mebli

Obrazek
Meble drewniane Hacienda
www.hacienda.pl
Kofi
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2016, 12:23

Re: Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Postautor: Kofi » 11 mar 2016, 12:28

O proszę! Ja też ostatnio interesuję się takimi stylami, dokładniej schabby chic. Próbuję stworzyć taki klimat w swoim domu, ale idzie dość powoli, bo zbieranie starych rzeczy z minionych epok nie jest takie proste. W sumie mogłabym co nie co postarzyć sama, ale nie mam na takie rzeczy czasu i zdolności. Zastanawiam sie, czy ktoś nie zrobiłby mi np. kredensu i sekretarzyka w takim stylu na zamówienie. Kilka razy zamawiałam meble u Edara, zawsze realizowali meble zgodnie z moim wyobrażeniem, może i tym razem do nich uderzyć?
Tomek
Posty: 2
Rejestracja: 03 maja 2016, 12:58
Lokalizacja: Dobrodzień

Re: Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Postautor: Tomek » 03 maja 2016, 13:07

[quote=Kofi]O proszę! Ja też ostatnio interesuję się takimi stylami, dokładniej schabby chic. Próbuję stworzyć taki klimat w swoim domu, ale idzie dość powoli, bo zbieranie starych rzeczy z minionych epok nie jest takie proste.

[/quote]
No niestety posiadaczami takich mebli są osoby starsze, w związku z czym nie ma zbyt wiele ogłoszeń ani w internecie, ani w gazetach dotyczących sprzedaży takich cudeniek.
filip147
Posty: 3
Rejestracja: 17 cze 2016, 9:41
Kontaktowanie:

Re: Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Postautor: filip147 » 17 cze 2016, 9:45

Również marzy mi się taki styl jednak wiem że czeka mnie bardzo dużo pracy i wiedza, której jescze mi nieco brakuje. Chcę, aby wsyztsko było perfekcyjnie dograne :)
czechuw
Posty: 7
Rejestracja: 01 lip 2016, 8:18

Re: Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Postautor: czechuw » 01 lip 2016, 8:26

Moja mama uwielbia ten styl, choć mnie osobiście się nie podoba, ale nie mam serca jej tego mówić.
Ona kupuje takie rzeczy często na jakichś bazarach, a potem w domu przerabia, maluje, hebluje, cuda na kiju. Zdarza się, że znajomym i rodzinie prezentuje takie przerobione meble albo drobne elementy.

Wróć do „Artykuły - meble drewniane, technologia drewna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości