Renowacja starych mebli drewnianych

Forum z przydatnymi i ciekawymi artykułami poświęconymi branży meblowej. Artykuły na temat stolarstwa, mebli drewnianych, polskich mebli, technologii drewna.
Woodica
Posty: 31
Rejestracja: 23 wrz 2015, 10:33
Kontaktowanie:

Renowacja starych mebli drewnianych

Postautor: Woodica » 03 cze 2016, 12:02

Stare meble posiadają swój urok. Chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości. Wiąże się to z ich misternym wykonaniem, które nieraz zakrawa o majstersztyk (szczególnie jeśli chodzi o meble drewniane), ale także z sentymentem i wspomnieniami, które meble mogą w nas wywoływać. Mimo że często po wielu, wielu latach intensywnego użytkowania meble drewniane są dość mocno zniszczone, odchodzi lakier, korniki zrobiły swoje, meble się chwieją i rozlatują, to żal ich wyrzucać i wykreślać z naszego życia. Czasem można mieć wrażenie, że pozbywając się tych starych, aczkolwiek porządnych mebli, pozbywamy się cząstki samego siebie. Może to i słuszne wrażenie, bowiem dlaczego wyrzucać coś, co może niewielkim nakładem pracy da się uratować? Może jeszcze nie wszystko stracone? Może uda się podarować naszemu meblowi drugie życie? W wielu przypadkach jest to możliwe! Nasze meble musimy wyrzucić jedynie wtedy, jeśli drewno wręcz rozpada się w naszych dłoniach – może się to dziać na skutek zbyt mocnego uszkodzenia przez szkodniki. W tym przypadku niestety nie można nic zrobić i z bólem serca trzeba pozbyć się mebla.


Przeczytaj cały artykuł na stronie:
https://www.woodica.pl/woodica-blog/ren ... anych.html

Obrazek
Fabryka mebli Woodica
http://www.woodica.pl
Aniela
Posty: 5
Rejestracja: 14 paź 2016, 6:14

Re: Renowacja starych mebli drewnianych

Postautor: Aniela » 14 paź 2016, 6:22

oczywiście, że takie meble mają niesamowity urok, przypominają nam o dawnych czasach, o naszym dzieciństwie spędzanym w babcinym domu... aż się rozmarzyłam i wzięło mnie na wspominki ;)
mantra
Posty: 7
Rejestracja: 04 paź 2016, 7:36

Re: Renowacja starych mebli drewnianych

Postautor: mantra » 01 sty 2017, 17:20

Jesli, chodzi o renowacje mebli to znalazłam ciekawy artykuł o tym jak samemu odnowic np. komodę. Dla fanów DIY :D

Wróć do „Artykuły - meble drewniane, technologia drewna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość